Collection: Instructions & Task Cards
Our easiest instructions are at the top. Our hardest are at the bottom.
Can you build them all to become a master Braingineer?
-
Scorpion | 222pcs | Expert
- Regular price
- $3.99
- Sale price
- $3.99
- Regular price
- Unit price
- per
Sold out -
Fire Truck | 302pcs | Expert
- Regular price
- $0.00
- Sale price
- $0.00
- Regular price
- Unit price
- per
Sold out -
Excavator | 371pcs | Expert
- Regular price
- $3.99
- Sale price
- $3.99
- Regular price
- Unit price
- per
Sold out -
Volcano | 392pcs | Expert
- Regular price
- $3.99
- Sale price
- $3.99
- Regular price
- Unit price
- per
Sold out -
Pickup Truck | 397pcs | Expert
- Regular price
- $3.99
- Sale price
- $3.99
- Regular price
- Unit price
- per
Sold out -
T-rex Dinosaur | 216pcs | Pro
- Regular price
- $4.49
- Sale price
- $4.49
- Regular price
- Unit price
- per
Sold out -
Space Shuttle | 381pcs | Pro
- Regular price
- $4.49
- Sale price
- $4.49
- Regular price
- Unit price
- per
Sold out -
Drevnar the Dragon | 538pcs | Pro
- Regular price
- $4.99
- Sale price
- $4.99
- Regular price
- Unit price
- per
Sold out -
Pirate Ship | 796pcs | Pro
- Regular price
- $4.99
- Sale price
- $4.99
- Regular price
- Unit price
- per
Sold out -
Bilingual Numbers Task Cards
- Regular price
- $0.00
- Sale price
- $0.00
- Regular price
- Unit price
- per
Sold out -
Maker Space! 16 Building Challenges Task Cards
- Regular price
- $0.99
- Sale price
- $0.99
- Regular price
- Unit price
- per
Sold out -
Holiday Ornaments Building Guide
- Regular price
- $0.00
- Sale price
- $0.00
- Regular price
- Unit price
- per
Sold out -
Lunar New Year 2021 Building Guide
- Regular price
- $0.00
- Sale price
- $0.00
- Regular price
- Unit price
- per
Sold out -
Plant Life Cycle Task Cards
- Regular price
- $0.00
- Sale price
- $0.00
- Regular price
- Unit price
- per
Sold out -
Butterfly Life Cycle Task Cards
- Regular price
- $3.99
- Sale price
- $3.99
- Regular price
- Unit price
- per
Sold out -
Frog Life Cycle Task Cards
- Regular price
- $4.99
- Sale price
- $4.99
- Regular price
- Unit price
- per
Sold out
- Previous page
- Page 3 of 4
- Next page